Galatasaray Üniversitesi Fransızca Hazırlık Sınıfı öğrencileri, Frankofoni ayı etkinlikleri kapsamında düzenlenen sergide, belirledikleri çevre bilinci, Türk dizileri, bilinçli tüketim vb. farkındalık temaları çerçevesinde hazırladıkları kampanyalarının tanıtımını yaptılar.

Sergiden önceki yedi hafta boyunca kampanyaları için çalışan öğrencilerin öncelikli amacı, seçtikleri temalar hakkında yakın çevrelerini biliçlendirmek ve harekete geçirmekti. Her bir hazırlık sınıfında öğrenciler arasında yapılan oylama sonucunda sınıfların en iyisi olarak seçilen projeler, 5 Nisan 2022 Salı günü Üniversitemiz bahçesinde yapılan sergide yer aldı. Rektörümüz Prof. Dr. E. Ertuğrul Karsak ile hocalarımızın da ziyaret ettiği sergide proje sahibi öğrencilerimiz kampanyalarını Fransızca olarak anlatma imkanı buldular.

Serginin ardından Aydın Doğan Salonu’nda devam eden etkinlikler çerçevesinde öğrenciler arasında Frankofoni temalı bir bilgi yarışması ve ardından dünyaca ünlü Fransızca şarkıların hep bir ağızdan söylendiği karaoke etkinliği düzenlendi.

01 02 03 04 06

07 08 09 10 11